Eurovisie Songfestival 2016
 
Terug



Petra Mede & Måns Zelmerlöw


Jamala


Globen Arena
 
Datum :  Zaterdag 14 mei 2016 (finale)
Dinsdag 10 mei 2016 (1e halve finale)
Donderdag 12 mei 2016 (2e halve finale)
Locatie :  Globen Arena, Stockholm (Zweden)
Presentatie :  Petra Mede & Måns Zelmerlöw
Aantal deelnemers :  42 (26 in de finale, 16 sneuvelden in een halve finale)
 
Winnaar :  Oekraïne: 1944 - Jamala
Teruggetrokken :  Malta: Chameleon (invincible) - Ira Losco
Roemenië: Moment of silence - Ovidiu Anton
Organiserende omroep :  SVT
Tijdsduur :  3 uur en 46 minuten (finale)
2 uur en 5 minuten (1e halve finale)
2 uur en 6 minuten (2e halve finale)
 
Interval act :  Justin Timberlake met "Can't stop the feeling" (finale)
"The Grey People", ballet over de vluchtelingencrisis (1e halve finale)
"Man vs. Machine", dansen met robots (2e halve finale)
Regisseur(s) :  Daniel Jelinek, Robin Hofwander, Sven Stojanović
Scruteneer :  Jon Ola Sand
Prijsuitreiker(s) :  Måns Zelmerlöw
 
Televisiecommentaar (NL) :  Cornald Maas & Jan Smit
Jurywoordvoerder (NL) :  Trijntje Oosterhuis
 
Stemsysteem
 :  Alle 42 landen kenden in beginsel twee jury's: een vakjury en een publieksjury. Iedere jury gaf 12 punten aan het lied dat als favoriet werd aangewezen, 10 punten werden gegeven aan de nummer 2 en 8 tot en met 1 punt werden toebedeeld aan de nummers 3 tot en met 10. De vakjury van ieder land bestond uit 5 professionals uit de muziekwereld (in de breedste zin des woords). De publieksjuryuitslag was gebaseerd op televoting.

Indien een bepaalde jury geen representatieve uitslag kon overleggen (bijvoorbeeld omdat het aantal televoters te beperkt was, er technische problemen met de televoting waren of er bepaalde stempatronen in de vakjuryuitslag voorkwamen) dan werd die uitslag vervangen door een uitslag gebaseerd op de gemiddelde vakjury- of publieksjuryuitslag van een op voorhand geselecteerde groep vergelijkbare landen.

Dit systeem werd zowel in de finale als in de halve finales toegepast.

 
Kwalificatie :  Voor de finale van dit Eurovisie Songfestival kwalificeerden zich:
  • Gastland Zweden
  • De landen die op basis van de (absolute) hoogte van hun financiŽle bijdrage aan het Eurovisie Songfestival een startplek verdienen (het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Spanje en ItaliŽ)
Alle overige landen die zich ingeschreven hadden, streden in twee halve finales voor de 20 overgebleven finaleplaatsen. Uit iedere halve finale kwalificeerden zich 10 landen.
 
Website(s) :  Sandhja
Argo
Argo - 2
Lidia Isac
Serhat
Serhat - 2
Jüri Pootsmann
Highway
Greta Salóme
Dalal (Dalal & Deen feat. Ana Rucner and Jala)
Rykka
IVAN
IVAN - 2
IVAN - 3
Nicky Byrne
Kaliopi
ManuElla
Lighthouse X
Johannes Nymark (Lighthouse X)
Martin Skriver (Lighthouse X)
Søren Bregendal (Lighthouse X)
Agnete
Eneda Tarifa
Eneda Tarifa - 2
Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková - 2
Douwe Bob
Samra
Francesca Michielin
Hovi Star
Frans
Jamie-Lee
Amir
Michał Szpak
Dami Im
Minus One
Minus One - 2
ZAA (ZAA Sanja Vučić)
Donny Montell
Nina Kraljić
Sergey Lazarev
Sergey Lazarev - 2
Barei
Justs
Jamala
Ira Losco
Nika Kocharov (Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz)
Young Georgian Lolitaz (Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz)
ZOË
Joe & Jake
Jake Shakeshaft (Joe & Jake)
Joe Woolford (Joe & Jake)
Iveta Mukuchyan
Iveta Mukuchyan - 2
 

Terug